Home » Archive

Cviky

Cviky »

[20 Oct 2016 | No Comment | ]

Kritická partie zejména pro ženy, které si často přejí na bocích zhubnout. Dobrá zpráva je, že cviky na boky existují a že vám boky zpevní. Špatná zpráva je, že díky tomu rozhodně na bocích, ani nikde jinde, nezhubnete. K tomu budete muset zapojit i jiný druh tréninku, který se zaměřuje na odbourávání tuků.
Cviky na boky
1) Začneme něčím snadnějším. Cvik se provádí vleže na boku, kdy máte natažené nohy. Důležité je, aby špičky vašich nohou směřovaly před vás, nikoliv směrem nahoru. Po zkontrolování pozice špiček zvedejte vrchní nohu, kam až to …

Cviky »

[18 Oct 2016 | No Comment | ]

Velmi oblíbené, moderní a velmi funkční jsou pilates cviky. Kombinují v sobě prvky z jógy a běžného rehabilitačního cvičení a protahování, které se můžeme setkat v západní medicíně. Pilates cviky posilují celé tělo, ale zejména záda, břicho a hýždě. Výborně také zlepšují celkovou kondici těla, jeho ohebnost a sílu. Pilates cviky jsou vhodné pro muže i ženy, které speciálně ocení, že jim po cvičení pilates nenarostou žádné velké svaly.
Pilates cviky
K provádění cviků většinou stačí nějaká běžná podložka, ale k plnohodnotnému cvičení se hodí i míč. Při cvičení pilates se obecně …

Cviky »

[12 Oct 2016 | No Comment | ]

Ramena patří mezi části těla, na jejichž kvalitním vypracování si dávají záležet především muži. Vytvoření svalnatých ramen není velký problém, stačí zvolit ty správné cviky a dodržovat ostatní zásady (strava, pravidelnost cvičení, dostatek odpočinku pro svaly). Ramena se dají posilovat různými způsoby – mezi základní cviky na ramena patří různé formy upažování, předpažování a tlaků s činkami. Podívejme se teď na ně detailněji.
Upažování
Základní cvik, který lze provádět všemožnými způsoby. Ať už vestoje, vsedě nebo s kladkou. Základem je činka/kladka uchopená lehce pokrčenou rukou, kterou pak zvedáme obloukovým pohybem až nad ramena. …

Cviky »

[15 Aug 2012 | One Comment | ]

Velmi problematická partie především pro dámy. Správné vytvarování pasu není vůbec snadnou záležitostí a vyžaduje opravdu komplexní přístup. Pokud si myslíte, že si najdete dva cviky pro „dokonalý pas“, budete je denně chvíli cvičit a zanedlouho budete mít štíhlý pas, doporučujeme nemít tak velké naděje – je to běh na dlouhou trať a samotné cviky na pas jsou spíše menším problémem.
Před cviky na pas se naučte jíst
Zní to ošklivě, ale je to potřeba. Zapomeňte na diety, které jsou založeny na extrémních omezeních v množství jídla – jsou zlem, které vaši postavu …

Cviky »

[15 Aug 2012 | No Comment | ]

Poměrně mladé posilovací náčiní, BOSU, je tu s námi necelých 15 let. Za tu dobu si našlo celou řadu stoupenců, avšak některé studie naznačují, že přímý efekt na svaly na těle využívání BOSU nemá. Jak vlastně BOSU cviky fungují?
Co je BOSU
Jde o typickou modrou polokouli, která má podobné vlastnosti jako gymnastický míč. Díky tomu, že stojí pevně na zemi, lze BOSU použít takřka jakémukoliv cvičení při zachování výhod gymnastického míče – tedy zejména nutnost udržování rovnováhy.
Můžete si tedy vybrat, jaké BOSU cviky chcete provozovat podle toho, jaké cviky provozujete teď – …

Cviky »

[15 Aug 2012 | No Comment | ]

Hledáte ideální prostředek pro posílení a zpevnění problémových partií? Pak zkuste cviky s gumou. Ačkoliv jsou považovány za komplexní posilovací nástroj, který se hodí pro kulturisty i ženy toužící po štíhlém a pevném tělu, rozhodně je oblíbenější u druhých zmíněných. Pravdou tak je, že chlapi si většinou vystačí se svými činkami, zatímco ženské tělo vyžaduje delikátnější a zábavnější přístup, který skrývají právě cviky s gumou.
Vaše preference
Pokud vás tedy cviky s gumou zaujaly, musíte se rozhodnout, čeho cvičením chcete dosáhnout. Pokud to jsou svaly a síla, budete potřebovat poměrně tuhé gumy, které budou vašemu …

Cviky »

[15 Aug 2012 | No Comment | ]

Pořádně vypracované ruce jsou chloubou každého kulturisty i běžného návštěvníka posilovny. Výhodou je, že jak triceps, tak i biceps se posilují poměrně snadno – jde o malé svaly, na jejichž intenzivní procvičení stačí pár činek. Nevýhodou je, že snadný růst těchto svalů může způsobit, že zbytek těla bude velikostně za těmito partiemi zaostávat, což rozhodně nebude vypadat hezky – proto cvičte rozumně, rozhodně je důležitější posílit stehna, záda, břicho, protože ruce doženete snadno a rychle. Jaké cviky na ruce máte k dispozici?
Cviky na ruce – biceps
Začněme bicepsem, který se posiluje vůbec …

Cviky »

[15 Aug 2012 | No Comment | ]

Nohy jsou tím, co musí nést zbytek našeho těla. Měli bychom jim tedy věnovat náležitou péči a cvičit je variabilně a intenzivně. My si dnes představíme cviky na nohy, bez kterých se rozhodně neobejdete.
Mrtvý tah
Ačkoliv je mrtvý tah určen zejména na posilování zad, patří i mezi cviky na nohy. Není třeba ho však do cvičení zařazovat 2x – jeho výhodou je vlastně i to, že posílí hodně svalů naráz. Prvotní pohyb při mrtvém tahu vychází z nohou, čímž jsou posilovány vlastně všechny svaly stehen. Mrkněte také na článek o mrtvém tahu.

Dřep
Unikátní …

Cviky »

[15 Aug 2012 | No Comment | ]

Cvičení v posilovně může pro nováčky působit jako alchymie. Každý radí něco trochu jiného, každý má svou pravdu a málokdo si uvědomuje to nejdůležitější – trénink je vždy potřeba přizpůsobit možnostem a cílům konkrétní osoby. Právě proto jsou v posilovnách často k dispozici trenéři, kteří místo hlásání své pravdy dělají vše pro to, aby se jejich svěřencům (tedy spíše klientům, protože rozsáhlejší dozor a vedení trenéra se platí) dařilo dosahovat jejich cílů. Kulturistika cviky nabízí v takové šíři, že je v ní něco pro každého.
Kulturistika cviky – posilování celého těla …

Cviky »

[15 Aug 2012 | No Comment | ]

Mnoho lidí přichází do posilovny a fitness centra s tím, že chtějí zhubnout. Děje se tak po celý rok, ale nejvíce po Novém roce a v době, kdy se venku začíná oteplovat a plavková sezóna se pomalu blíží. I poměrně odhodlaní lidé přitom mohou zažít neúspěch, který je odradí – a to jen kvůli tomu, že něco dělají špatně.
Cviky na hubnutí chtějí čas
Tak zaprvé, hubnutí je dlouhodobý proces. Tedy záleží na tom, co očekáváte – když se pecivál poprvé dotkne cvičícího přístroje, trochu změní jídelníček a krotí se v počtu vypitých piv, kila …