Home » Archive

Posilování

Posilování »

[15 Aug 2012 | No Comment | ]

Zápěstí je problémová partie velké části kulturistů – často právě zápěstí drží těžké činky, se kterými cvičíme, často je to zápěstí, co nás zradí dříve než samotné svaly. Pokud máte problémy, můžete do tréninku zařadit i posilování zápěstí, případně ho můžete posilovat zvlášť, k čemuž existuje i několik šikovných pomůcek.
Neméně důležité, než posilování zápěstí, je i jeho dostatečná regenerace – ta spočívá ve dvou činnostech. Tou první je dostatečný odpočinek, tou druhou je prokrvení zápěstí po silovém tréninku, které zajistí rychlejší a kvalitnější regeneraci svalů i kloubů.
Posilování zápěstí
Samotné posilování zápěstí můžete …

Posilování »

[15 Aug 2012 | No Comment | ]

V dnešním světě silné emancipace stále platí, že kulturistika ženy příliš neláká. Pojďme se podívat, proč tomu tak je, zda je to oprávněné a jestli se s tím dá něco dělat.
Kulturistky ženy dělá ošklivějšími?
Ženy nejsou líné, naopak – rády se věnují různým aerobním aktivitám, při kterých spalují tuk, kterého má každá podle svého mínění příliš. Jenže při pohledu na fotografie vrcholových kulturistek se nabízí otázka – ta osoba je ženou? Podkožní tuk (který tvoří krásu ženských ňader) nulový, svaly vypracované a ženské tvary v nedohlednu, obličej ostrých a nepříjemných rysů.
To co na těchto …

Posilování »

[15 Aug 2012 | No Comment | ]

Stehna ukrývají jedny z největších a nejsilnějších svalů na lidském těle. Je potřeba je však dále posilovat, chceme-li při cvičení dosáhnout kvalitních výsledků. Proto se nohám (dominantně stehnům) věnuje tolik cviků a tolik strojů, které v posilovně najdete. Dva z nich jsou zcela nepostradatelné a zbytek můžete brát jako doplněk, který lze nahradit i jinými cviky. První dva však ničím nenahradíte.
Mrtvý tah
Důležitý cvik, který slouží i k posilování stehen – píšeme o něm v mnoha článcích, a protože jde zejména o cvik na záda, zde uvedeme jen důležité upozornění: zpočátku ho cvičte pod dohledem, ať …

Posilování »

[15 Aug 2012 | No Comment | ]

Ačkoliv se objevují stále nové a nové metody posilování, tak už asi navždy zůstane posilování s činkami tím dominantním, tedy alespoň pro získávání objemu svalů. Ale posilování s činkami je vhodné i pro dosažení jiných cílů – zpevnění těla, zvýšení kondice a dokonce i spalování tuků. Jen je potřeba vědět, jak jednotlivých cílů dosáhnout.
Objemový trénink
Pravdou je, že činky nejčastěji do rukou berou muži, kteří chtějí posílit své tělo – ať už kvůli síle samotné, nebo kvůli svalnatému vzhledu, který větší část ženské populace považuje za přitažlivý. Prostě postava s (rozumně velkými) vyrýsovanými …

Posilování »

[15 Aug 2012 | No Comment | ]

Jak důležité je posilování zad v rámci tréninku v posilovně? Je zcela klíčové, i když většina svalovců spíše ukáže velký biceps. Bez silných zad bude ale tělo trpět. Pokud byste při tréninku záda opomíjeli, můžete se dočkat toho, že celková síla vašeho těla neporoste tak, jak byste si přáli. Nehledě na to, že nejúčinnější cvik na posilování zad je také jedním z nejlepších cviků na zesílení celého těla. Mluvíme samozřejmě o legendárním mrtvém tahu.
Mrtvý tah
Zdaleka nejlepší cvik na posilování zad. Ale znáte to – nic není ideální. Nevýhod má mrtvý tah hned několik, …

Posilování »

[15 Aug 2012 | No Comment | ]

Posilování prsních svalů je nedílnou součástí fitness i kulturistiky, jde o důležitou partii, která je hodně vidět a to jak u žen, tak i u mužů, kterým se tato partie formuje přeci jenom trochu lépe, než ženám, u kterých je podstatnou složkou prsou i tuková tkáň (jak to vypadá, když tato tkáň chybí, můžete vidět na libovolné fotce vrcholové kulturistky).
Běžné cviky, které lze provádět i doma, zahrnují zejména kliky a jejich různé variace, o kterých už píšeme v článku nazvaném „Cviky na prsní svaly“. Teď se podíváme na posilování prsních svalů …

Posilování »

[15 Aug 2012 | No Comment | ]

Pro ženy i muže je posilování břicha až prestižní záležitostí. Muži chtějí vyrýsované pevné svaly a ženy zase štíhlé ploché břicho. Obojího se dá dosáhnout a cesty jsou poměrně podobné, nikoliv však stejné. Cvičení je nutné přizpůsobit cíli i výchozí pozici. Povíme si teď něco málo o obecných zásadách, které vám pomohou dosáhnout přesně takového břicha, jaké si přejete.
Ploché břicho vyžaduje hned tři kroky
Tato sekce bude zajímat zejména dámy, ale i pánové se v ní dozvědí pár důležitých informací. Pro formování břicha jsou důležité dva různé procesy:
1) Odbourávání podkožního tuku
2) …