Home » Archive

Výživa

Výživa »

[15 Aug 2012 | No Comment | ]

Jednou z nejrozšířenějších a nejvážnějších nemocí v civilizovaném světě je obezita. Lidé jedí hodně, špatně a ještě k tomu mají minimum pohybu. A protože nechtějí hubnout jen obézní lidé (která žena si při pohledu do zrcadla neříká, že by chtěla mít o pár kilo méně?), jsou následující rady důležité pro většinu lidí, kterým není jejich tělo lhostejné. Článek se bude věnovat třem okruhům – správné výživě, správnému pohybu a nejčastějším chybám, které lidé při snaze o zhubnutí dělají. Jak tedy na efektivní hubnutí?
Jídlo je základ
Základním faktem je, že pokud špatně …

Výživa »

[15 Aug 2012 | No Comment | ]

Nejen správné cviky, ale i strava při posilování hraje klíčovou roli. Vhodně zvolený jídelníček může vaši snahu podpořit, aby se výsledky dostavily co nejrychleji. Naopak, nevhodná strava může veškeré vaše cvičení doslova „zazdít“.
Strava při posilování – bílkoviny hrají prim
Podívejme se teď na den pokročilého kulturisty – ten má většinou už větší problémy nabrat svalovou hmotu, než úplný začátečník, kterému svaly rostou jako z vody, i když jí a dělá takřka cokoliv. Není od věci si následující zásady osvojit už od začátku, protože to urychlí přeměnu těla i tomu šťastlivému začátečníkovi, který …

Výživa »

[15 Aug 2012 | One Comment | ]

Jaký vyžaduje kulturistika jídelníček, aby se z vás stal opravdový svalovec? Odpověď není vůbec snadná, ale v zásadě stačí kvalitní a zdravá strava bohatá na proteiny. Zní to stejně jako strava určená k hubnutí? Ano, ale není divu – v obou případech chceme, aby naše tělo fungovalo správně, nebo ještě lépe než správně, tudíž mu musíme poskytovat ty správné živiny. Jinak kulturistika jídelníček tolik neomezuje, ale naopak doplňuje – pokročilí kulturisté se často neobejdou bez různých suplementů.
Kulturistika jídelníček – zásady
Zásady jsou poměrně logické – pokud chcete, aby vaše svalová hmota rostla, musíte k tomu tělu …