Titulka » Cvičení

Aerobní cvičení

15 August 2012

Tato stránka je zaměřena zejména na posilování, zpevňování svalů a zvětšování jejich objemu. Ještě užitečnější a zdravější je však aerobní cvičení, které má na tělo blahodárné účinky. Povíme si teď něco o tom, co vlastně aerobní cvičení je a z jakých aerobních aktivit si můžete při svém tréninku vybrat.

Aerobní cvičení je „pohoda“

Ano, je to tak – aerobní cvičení neznamená extrémní fyzickou námahu. Jistě, pro osoby s nadměrnou vahou, nebo minimem pohybuje je i aerobní cvičení dosti namáhavou činností, ale to jen zpočátku. Tělo si při pravidelném cvičení rychle zvykne. Ba co víc, díky vylučování endorfinů při aerobním cvičení se dá na tomto pohybu vypracovat i příjemná závislost.

Trocha teorie:

-          při aerobním cvičení získává tělo energii pro svůj pohyb díky spalování tuků za přítomnosti kyslíku (aero znamená vzduch)

-          aby tělo začalo spalovat tuk, musí provozovat aerobní pohyb pravidelně a dostatečně dlouho, alespoň 30 minut v kuse

-          jde o nejúčinnější a nejzdravější způsob hubnutí

-          aerobní cvičení posiluje srdce, plíce a celé tělo

-          odbourává se při něm mimo jiné i cholesterol

-          při aerobním tréninku byste měli mít tepovou frekvenci kolem 70 % své maximální tepové frekvence, kterou můžete zjistit při specializovaném vyšetření, nebo jejím změřením při správné fyzické aktivitě

Příklady aerobního cvičení

Celá řada aerobních cvičení si získává větší či menší oblibu po celém světě. Za všechny jmenujme aerobik, který se v různých formách, různě mutovaný a ovlivněný dalšími vlivy cvičí pod různými názvy snad nejčastěji.

Pravdou však zůstává, že asi nejefektivnějším a nejsnadnějším aerobním cvičením je běhání, které však mnoho lidí v oblibě nemá. Při běhání v odpovídající obuvi a v rozumné míře (každý den nebo obden alespoň 30 minut) však velmi brzy vaše tělo pozitivně zareaguje zlepšením kondice a spálením velkého množství tuků.

Video o běhání a motivaci

Mezi aerobní cvičení patří i cyklistika, nebo velmi moderní zumba.

Vložte váš komentář či názor

Komentář můžete zanechat níže,můžete také odebírat RSS komentářů u tohto článku komentáře k článku přes RSS.

Děkujeme předem za přínosné komentáře

Můžete využít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>