Titulka » Cvičení

Cvičení na břicho

15 August 2012

Je vaše cvičení na břicho neefektivní? Zkuste si přečíst náš článek a snad objevíte, v čem děláte chybu. Pokusíme se zde představit ty nejčastější, plus přidáme tipy, jak se zlozvyků zbavit.

1) Nedaří se mi zhubnout na břichu, pořád tam mám nevzhledný pupek.

Tohle trápí muže i ženy – muži nechápou, proč jejich cvičení na břicho dávno nevyústilo v muskulaturní vzhled, zatímco ženy se posilováním jen snaží smazat pár centimetrů tukové tkáně.

Zde je jasná odpověď – cvičení na břicho žádným výrazným způsobem nepřispívá k hubnutí. Sebeintenzivnější trénink na strojích, sebevíce sklapovaček,… vám nezajistí ztrátu podkožního tuku. Z jednoho prostého důvodu – tuk naše tělo odbourává (víceméně) jen při aerobním tréninku. Máte tedy málo aerobního cvičení, nebo ho opomíjíte úplně.

Dalším důvodem může být špatné složení jídelníčku, které by mělo jít ruku v ruce s aerobním tréninkem.

2) Nedaří se mi dosáhnout vyrýsovaných svalů, stále mám břicho spíše ploché.

To bude trápit především pány. Silných a hlavně velkých svalů, po kterých muži touží, se nedá dosáhnout milionem lehů-sedů. Vaše posilování asi probíhá špatně – dalo by se říct, že cvičíte moc, ale málo intenzivně. Pokud stojíte o nárůst svalů, potřebujete objemový trénink, který má dvě zásady:

-          co největší (pozor na úrazy a přetížení svalů, kloubů a šlach) zátěž

-          (relativně) malý počet opakování

3) Chtěla jsem ploché břicho, ale cvičení na břicho způsobilo, že vypadám jako kulturistka.

Zde došlo k opačnému problému, než v případě číslo 2. Své svaly cvičíte špatným způsobem, který je nutí růst. Snižte intenzitu cvičení a přidejte více opakování. Dejte si také pozor, abyste cvičily všechny břišní svaly rovnoměrně – nestačí jeden, nebo dva cviky. Jedině tak si zajistíte ploché symetrické břicho.

Cvičení na břicho je tedy potřeba pořádně promyslet, než se do něj pustíme. Není to jen o tom, že si lehneme na zem a pár minut denně budeme hlavu přitahovat ke kolenům. Jedno je však jisté – usilovná a správná práce na vašem těle má vždy svůj efekt.

Cvičení na břicho videa

Jednotlivé cviky na břicho

Minutové cvičení pro břícho


Další cviky na bříško

Vložte váš komentář či názor

Komentář můžete zanechat níže,můžete také odebírat RSS komentářů u tohto článku komentáře k článku přes RSS.

Děkujeme předem za přínosné komentáře

Můžete využít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>