Titulka » Cviky

Cviky s gumou

15 August 2012

Hledáte ideální prostředek pro posílení a zpevnění problémových partií? Pak zkuste cviky s gumou. Ačkoliv jsou považovány za komplexní posilovací nástroj, který se hodí pro kulturisty i ženy toužící po štíhlém a pevném tělu, rozhodně je oblíbenější u druhých zmíněných. Pravdou tak je, že chlapi si většinou vystačí se svými činkami, zatímco ženské tělo vyžaduje delikátnější a zábavnější přístup, který skrývají právě cviky s gumou.

Vaše preference

Pokud vás tedy cviky s gumou zaujaly, musíte se rozhodnout, čeho cvičením chcete dosáhnout. Pokud to jsou svaly a síla, budete potřebovat poměrně tuhé gumy, které budou vašemu natahování klást velký odpor. Jedině tak si zajistíte, že vaše tělo bude dostatečně namáháno.

Naopak, pokud chcete tělo jen protáhnout a zpevnit, měli byste si zvolit odpor gumy, který sice bude vyžadovat určité úsilí, ale vaše tělo nezatíží příliš – pokud svaly příliš zatížíte, budou reagovat svým růstem, což pro vás v tomto případě není žádoucí.

Stejně tak je nutné přizpůsobit i počet opakování, který bude úplně jiný u silového tréninku (maximálně 10 v jedné sérii) a u cvičení pro zpevnění partií (až 50 opakování v sérii).

Široké spektrum cviků

Velkou výhodou je, že cviky s gumou nabízejí takřka nevyčerpatelné možnosti. Můžete s ní dělat vlastně všechno, protahovat a zpevňovat všechny svaly. Navíc lze cviky s gumou kombinovat s dalším náčiním, jako je gymnastický míč.

Asi nejoblíbenější jsou cviky s gumou zaměřené na boky a zadek: unožování a zanožování v různých polohách – vestoje, vleže na boku i na břiše,… Nedoporučujeme však soustředit se na jednu partii. Zpevnění celého těla nebudete rozhodně litovat. Jen si dávejte pozor na už výše zmíněnou intenzitu tréninku – jak pojmete podezření, že vám rostou nežádoucí svaly, začněte cvičit s méně tuhou gumou.

Cvičení s gumou video

Vložte váš komentář či názor

Komentář můžete zanechat níže,můžete také odebírat RSS komentářů u tohto článku komentáře k článku přes RSS.

Děkujeme předem za přínosné komentáře

Můžete využít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>