Titulka » Ostatní

Jak zdravě přibrat

20 October 2015

Většina lidí řeší problém s hubnutím, ale najdou se i tací, kteří potřebují vyřešit problém opačný – potřebují zdravě přibrat, protože jsou příliš hubení. Je to i váš problém a nevíte si s ním rady? Právě pro vás jsme připravili tento článek. Nejdete v něm několik tipů, jak přibrat v pohodě a hlavně zdravě!

Co může být příčinou příliš hubené postavy?

Nejdříve ze všeho byste měli znát příčinu vaší nízké váhy. V nejlepším případě se může jednat o genetické dispozice, ovšem to bývá méně časté. Mnohem častěji je na vině například stres, nedostatek spánku, příliš časté ponocování apod. – pokud je takto tělo přetěžováno, spaluje mnohem rychleji, což je příčinou hubnutí. Příčina nízké váhy může být i mnohem závažnější. Na vině může být porucha metabolismu a nebo i závažnější choroby jako je porucha funkce štítné žlázy či dokonce rakovina. Pokud příčinu neznáte, určitě byste měli nejdříve navštívit lékaře.

Jak začít?

V první řadě je potřeba sestavit pravidelný jídelníček. Doporučený denní příjem je 12 000 kJ. Rozhodně ale nesmíte konzumovat nezdravé sladké či příliš tučné potraviny. Tím byste tělu jen uškodili. Do jídelníčku zařaďte potraviny zdravé jako je celozrnné pečivo, bílé maso, mléčné produkty apod. Nesmíte zapomenout ani na ovoce a zeleninu. Jíst byste měli 6x denně. Vždy byste měli mít jasno v tom, co uvařit k obědu, k večeři apod. Jedině tak budete mít jistotu, že vaše strava bude vyvážená. Snažte se o pestrost stravy. Při obědě by neměla chybět polévka (super je například fazolová polévka).

Jak si ještě pomoci?

Na pomoc můžete povolat bylinky. Například řepík lékařský může pomoci při zažívacích potížích. Nezapomeňte ani na cvičení. Ideální je pro vás posilování. To by se mělo dít nejlépe pod dohledem profesionálního trenéra. Vyhněte se konzumaci přípravků pro růst svalové hmoty – jedná se zpravidla o chemické sloučeniny, které organismu žádným způsobem neprospívají.


Vložte váš komentář či názor

Komentář můžete zanechat níže,můžete také odebírat RSS komentářů u tohto článku komentáře k článku přes RSS.

Děkujeme předem za přínosné komentáře

Můžete využít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>