Titulka » Cvičení

Kegelovo cvičení

15 August 2012

Tento fenomén poslední doby vzniknul už po druhé světové válce v hlavě gynekologa Arnolda Kegela. V první řadě je kegelovo cvičení určeno k léčbě i prevenci inkontinence, ale popularitu mu přinesla až informace o tom, že pomáhá i při tom, kolem čeho se dnešní civilizace točí – při sexu.

Kegelovo cvičení jako léčba a prevence

V první řadě je nutné si říct, že v plném rozsahu jde zejména o cvik pro ženy. Na druhou stranu i muži mohou díky tomuto cvičení posílit svaly pánevního dna, o které tu jde. V první řadě jde o lokalizování těchto svalů, které je poměrně složitější a vyžaduje od žen i mužů trpělivost.

Nejsnáze je najdete tak, že se budete pokoušet utlumovat a přerušovat močení. Nesmíte si však vypomáhat ostatním svalstvem, ať už jde o stehna, nebo břicho. Když toto ovládnete a zapamatujete si, jaké svaly přitom pracují, můžete začít s tréninkem i „nasucho“.

To spočívá ve stahování a povolování svalů pánevního dna a lze ho provádět vlastně kdykoliv a kdekoliv. Cvičení je totiž takřka neviditelné, protože se u něj nijak nekroutíme. Snad jen pozor na to, jak se u něj tváříte.

Výsledkem, viditelným po zhruba 10 týdnech, by mělo být posílení těchto svalů a ústup inkontinence, nebo její účinná prevence. Cvičení se provádí v sériích po alespoň 40 opakováních, při kterém se střídají dlouhá a krátká stažení, případně i pokročilejší techniky (postupné stahování pochvy,…).

Kegelovo cvičení a sex

Intenzivní propagace se kegelovým cvikům dostalo až po tom, co se začalo mluvit o jejich blahodárném vlivu na sexuální prožitky zejména žen. Díky silnějším svalům pánevního dna by měly být jejich prožitky při pohlavním styku a orgasmu mnohonásobně intenzivnější. I muži by měli pociťovat zlepšení – zejména kvalitnější erekci, nebo přenesou výhodu v tom, že jejich partnerka provádějící kegelovo cvičení bude schopná je uvnitř sebe „sevřít“.

Vložte váš komentář či názor

Komentář můžete zanechat níže,můžete také odebírat RSS komentářů u tohto článku komentáře k článku přes RSS.

Děkujeme předem za přínosné komentáře

Můžete využít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>