Titulka » Posilování

Kulturistika ženy

15 August 2012

V dnešním světě silné emancipace stále platí, že kulturistika ženy příliš neláká. Pojďme se podívat, proč tomu tak je, zda je to oprávněné a jestli se s tím dá něco dělat.

Kulturistky ženy dělá ošklivějšími?

Ženy nejsou líné, naopak – rády se věnují různým aerobním aktivitám, při kterých spalují tuk, kterého má každá podle svého mínění příliš. Jenže při pohledu na fotografie vrcholových kulturistek se nabízí otázka – ta osoba je ženou? Podkožní tuk (který tvoří krásu ženských ňader) nulový, svaly vypracované a ženské tvary v nedohlednu, obličej ostrých a nepříjemných rysů.

To co na těchto fotografiích vidíme, jsou opravdu extrémy, které neuvidíte nikde jinde a hlavně nikdy jindy – i takto vyfocené ženy vypadají v běžném životě mnohem lépe. Jen na těchto soutěžích mají svaly tak vyrýsované a zvýrazněné.

Jenže to nic nemění na tom, že podle většiny mužů i žen jsou příliš viditelné svaly na ženě znakem nepříliš přitažlivým. I tak ale může kulturistika ženy zajímat, budou-li ji brát jako péči o tělo.

Kulturistika ženy posílí na těle i na duchu

Pravdou je, že většina žen trpí stejně závažným problémem opačného ražení – jejich těla nejsou tak pevná a vytvarovaná, jak by si zasloužila. Ideál leží někde uprostřed, kdy se zdravý životní styl potkává s přiměřeným cvičením, které zpevní postavu a odstraní nadbytečný podkožní tuk.

Zejména drastický rozdíl můžeme pozorovat v případě, že se žena rozhodne zhubnout – pokud tak učiní formou omezování příjmu potravy, tuk jí na těle zůstane a oslabeno bude zejména svalstvo, což znamená jojo efekt při první vysazení, málo energie a značně nedokonalá postava (ano, malé procento mladých žen a dívek se narodí s postavou, která snese i toto, ale jak postupuje čas, i tyto dříve „dokonalé“ postavy zkazí, pokud nejsou udržovány cvičením).

Naopak, bude-li žena hubnout aerobikem, nebo běháním a přitom své tělo formovat nenáročným cvičením ve fitcentru, dosáhne dokonalé a snadno udržitelné postavy, kterou ji každá necvičící žena bude moci jen závidět – bez ohledu na vrozené dispozice.

Vložte váš komentář či názor

Komentář můžete zanechat níže,můžete také odebírat RSS komentářů u tohto článku komentáře k článku přes RSS.

Děkujeme předem za přínosné komentáře

Můžete využít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>