Titulka » Ostatní

Menigitida – Bakteriální a virový zánět mozkových blan

8 October 2013

Menigitida neboli zánět mozkových blan. Někdy se používá také název zápal mozkových blan.

Menigitida – zánět mozkových blan

Menigitida neboli zánět mozkových blan patří mezi velmi vážná onemocnění. Které může skončit i ochrnutím či dokonce smrtí. Vždy je pak nutné řádné vyšetřené lékaře. Při vyšetření se často využívá i lumbální punkce, kdy se odebírá mozkomíšní mok.

Jak se projevuje zánět mozkových blan?

Zánět mozkových blan má svoje jasné příznaky a projevy. Patří sem zejména ztuhnutí šíje. Kdy je pak problémem předklonit hlavu. Často je přítomné také motání hlavy. Objevují se také vysoké horečky. Přítomná je také silná bolest hlavy a celková nevolnost organismu. V těžších případech dochází až k poruchám vědomí.

Příčiny zánětu mozkových blan

Zánět mozkových blan může být vyvolán různými příčinami. Mezi hlavní příčiny patří různé bakterie. Ať už to je meninkokog, pneumokok či hemofilus. Příčinou je někdy také rozsáhlé poranění hlavy, například při dopravní nehodě.

Léčení

Na zápal mozkových blan se velmi často využívají různá antibiotika. Dělá se také mikrobiologie, aby byl jasný přímý viník. O léčbě vždy rozhoduje odborný lékař. Zápal mozkových blan patří mezi závažné onemocnění.

Vložte váš komentář či názor

Komentář můžete zanechat níže,můžete také odebírat RSS komentářů u tohto článku komentáře k článku přes RSS.

Děkujeme předem za přínosné komentáře

Můžete využít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>