Titulka » Ostatní

Onemocnění dna: Jak se léčí dna

27 June 2013

Onemocnění dna o sobě dá poprvé vědět v podobě bolesti palce u nohy. Řekneme si více informací o onemocnění Dnou. A odpovíme si na otázku jak se správně léčí dna.

Bolavý palec u nohy

Jedním z prvních příznaků onemocnění Dnou bývá velmi silná bolest palce u nohy. Bolesti se objevují během dnového záchvatu. Často je to velmi nepříjemné a bolesti jsou velmi nepříjemné. V kloubech se dělají z kyseliny močové doslova jehličky, které pak způsobují tu velmi silnou bolest palce u nohy.

Vyšetření a odběry u lékaře

Pokud máme pocit, že by nás mohlo trápit onemocnění Dna, tak je dobré co nejdříve vyhledat odborného lékaře. Pokud má postižený Dnu, tak jeho kyselina močová v těle je zvýšená. Provádí se tedy měření hodnot kyseliny močové. Díky tomu se zjistí, jestli trpíte chorobou Dna nebo jste zcela zdravý nebo se jedná o jiný zdravotní problém.

Znaky a projevy Dny

Kromě bolesti palce u nohy se mohou objevovat také bolesti kloubů v dalších částech těla. V některých případech se objevuje také nadýmání po jídle. Další příznaky jsou popsány v samostatném článku dna a její příznaky. Kde jsou právě podrobně rozepsány jednotlivé příznaky a projevy objevujicí se u Dny.

Jak se léčí Dna?

Při onemocnění Dnou je vždy nutné řádné vyšetření u lékaře. Ordinují se jak klasické léky, tak je nutné držet i dietu. Je to dieta s nízkým obsahem purinů, vyřazují se tedy potraviny, které v sobě mají hodně puriny. Patří sem různé druhy mas, ledvinky, játry, žaludky ale také třeba česnek. Článek dna léčba popisuje podrobněji léčbu onemocnění.

Jeden komentář »

  • Pavel said:

    Dobrý den. S dnou se léčím už prakticky 15 let. Je to někdy boj,když se člověk nehlídá. Pak si sám nadává.Nejhorší je, že to prostě bolí i v klidu. Natož v botách. Kupuju si kvůli tomu speciální zdravotní obuv pro diabetiky, i když cukrovku nemám. Ty mají trochu rozšířenou špičkou, která netlačí.

Vložte váš komentář či názor

Komentář můžete zanechat níže,můžete také odebírat RSS komentářů u tohto článku komentáře k článku přes RSS.

Děkujeme předem za přínosné komentáře

Můžete využít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>