Titulka » Cviky

Pilates cviky

18 October 2016

Velmi oblíbené, moderní a velmi funkční jsou pilates cviky. Kombinují v sobě prvky z jógy a běžného rehabilitačního cvičení a protahování, které se můžeme setkat v západní medicíně. Pilates cviky posilují celé tělo, ale zejména záda, břicho a hýždě. Výborně také zlepšují celkovou kondici těla, jeho ohebnost a sílu. Pilates cviky jsou vhodné pro muže i ženy, které speciálně ocení, že jim po cvičení pilates nenarostou žádné velké svaly.

Pilates cviky

K provádění cviků většinou stačí nějaká běžná podložka, ale k plnohodnotnému cvičení se hodí i míč. Při cvičení pilates se obecně doporučuje dbát na kvalitu provedení cviků – ty jsou totiž při správném provedení velmi náročné, takže pokud se pilates věnujete zodpovědně, rozhodně nečekejte oddych. Na druhou stranu pilates pomáhá tělu regenerovat a rozhodně se po dlouhodobějším provozování tohoto cvičení budete cítit lépe.

Cvik první

V kleku se o podložku opřete i rukama. Natáhněte levou ruku před sebe a zároveň pravou nohu za sebe. Natažené končetiny by měly být v rovině se zády. Po návratu do výchozí pozice se cvičení opakuje s pravou rukou a levou nohou atd.

Cvik druhý

V lehu na podložce pokrčte nohy, aby se chodidla dotýkala celá země. Pravou nohu si přitáhněte co nejblíže k tělu, ale mějte ji stále nataženou. Poté zvednete hlavu ze země. Zkuste v této pozici chvíli vydržet a pak provádějte s druhou nohou.

Větší množství cviků najdete snadno na internetu. Ideální jsou instruktážní videa, podle kterých cviky snadno a rychle pochopíte. Pilates cviky se také rozdělují podle obtížnosti, takže doporučujeme začít s těmi nejsnadnějšími pro začátečníky. Pokud je budete dělat správně, rozhodně by vám měly pro začátek dostačovat k posílení těla a zformování svalů. Nezapomeňte však, že ani díky pilates nezhubnete, pouze si zpevníte postavu. Pokud toužíte zároveň i po zhubnutí, doporučujeme spíše aerobik.

Cvičení Pilates video

Pilates cviky na střed těla

Cvičení Pilates

Vložte váš komentář či názor

Komentář můžete zanechat níže,můžete také odebírat RSS komentářů u tohto článku komentáře k článku přes RSS.

Děkujeme předem za přínosné komentáře

Můžete využít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>