Titulka » Ostatní

Ploché břicho

9 October 2016

Ploché břicho je snem většiny žen a dívek. Muži naopak touží po silných svalech, které na břiše tvoří mnohem více kopcovitý terén, než o který stojí dámy. Zdravým způsobem dosáhnout plochého břicha není vůbec snadné – pro určité typy postav je to takřka nemožné, ale pokud budete následovat níže zmíněné rady, dosáhnete výborného výsledku. A pamatujte, dokonale ploché břicho není ideálem krásy – některým ženám sluší i ženštější tvary, ale to už patří jinam. Nevzpouzejme se však přírodě a cvičme zdravě.

První krok: Zdravý jídelníček

Chcete mít ploché břicho? Pak omezte tučné a hlavně sladké. Zpravidelněte denní jídla – jezte alespoň 5x denně menší porce, ve kterých budou převažovat bílkoviny s nízkým glykemickým indexem. Zelenina, ovoce, libové maso, rýže, tmavé pečivo, nízkotučné mléčné výrobky, to všechno můžete takřka neomezeně. Co jen střídmě, jsou sladkosti a tučnější masa. Co nesmíte vůbec, je alkohol (velký nepřítel hubnutí a formování postavy, ale sklenka vína jednou za čas samozřejmě neublíží) a potraviny z fastfoodů.

Druhý krok: Odbourání tuků

Zdravá výživa nám mimo jiné zajistí, že naše tělo nebude mít příliš mnoho energie z cukrů, které spaluje nejprve. Tím ho donutíme při pravidelném, dlouhotrvajícím aerobním tréninku spalovat tuky. Zásady jsou jasné – cvičení každý den, nebo obden, v délce alespoň půl hodiny. Aerobní trénink je například běh rychlostí, při které můžete ještě bez větších problémů mluvit.

Bez pravidelnosti nemá tento trénink smysl. Provozujte ho však podle našich rad a tuk z vašeho těla zdravě dostanete.

Třetí krok: Zpevnění břicha

Málokterá žena má ploché břicho od přírody. Není to zrovna přirozené, tudíž se o to budete muset zasloužit. Klíčem je posilování břicha sadou cviků, mezi které patří zkracovačky, cviky se stroji na břicho, nebo obyčejné lehy-sedy. Vždy si nechte poradit (například od odborníků ve fitku), jak svůj tréninkový plán složit, abyste v něm všechny svaly zapojovaly ve správné míře, aby byla vaše postava souměrná a břicho ploché.

Různé cviky na břicho video

Vložte váš komentář či názor

Komentář můžete zanechat níže,můžete také odebírat RSS komentářů u tohto článku komentáře k článku přes RSS.

Děkujeme předem za přínosné komentáře

Můžete využít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>