Home » Archive

štítky: cvičení na stehna

Posilování »

[15 Aug 2012 | No Comment | ]

Stehna ukrývají jedny z největších a nejsilnějších svalů na lidském těle. Je potřeba je však dále posilovat, chceme-li při cvičení dosáhnout kvalitních výsledků. Proto se nohám (dominantně stehnům) věnuje tolik cviků a tolik strojů, které v posilovně najdete. Dva z nich jsou zcela nepostradatelné a zbytek můžete brát jako doplněk, který lze nahradit i jinými cviky. První dva však ničím nenahradíte.
Mrtvý tah
Důležitý cvik, který slouží i k posilování stehen – píšeme o něm v mnoha článcích, a protože jde zejména o cvik na záda, zde uvedeme jen důležité upozornění: zpočátku ho cvičte pod dohledem, ať …

Cviky »

[15 Aug 2012 | No Comment | ]

Nohy jsou tím, co musí nést zbytek našeho těla. Měli bychom jim tedy věnovat náležitou péči a cvičit je variabilně a intenzivně. My si dnes představíme cviky na nohy, bez kterých se rozhodně neobejdete.
Mrtvý tah
Ačkoliv je mrtvý tah určen zejména na posilování zad, patří i mezi cviky na nohy. Není třeba ho však do cvičení zařazovat 2x – jeho výhodou je vlastně i to, že posílí hodně svalů naráz. Prvotní pohyb při mrtvém tahu vychází z nohou, čímž jsou posilovány vlastně všechny svaly stehen. Mrkněte také na článek o mrtvém tahu.

Dřep
Unikátní …