Home » Archive

štítky: posilovací cviky na záda

Posilování »

[15 Aug 2012 | No Comment | ]

Jak důležité je posilování zad v rámci tréninku v posilovně? Je zcela klíčové, i když většina svalovců spíše ukáže velký biceps. Bez silných zad bude ale tělo trpět. Pokud byste při tréninku záda opomíjeli, můžete se dočkat toho, že celková síla vašeho těla neporoste tak, jak byste si přáli. Nehledě na to, že nejúčinnější cvik na posilování zad je také jedním z nejlepších cviků na zesílení celého těla. Mluvíme samozřejmě o legendárním mrtvém tahu.
Mrtvý tah
Zdaleka nejlepší cvik na posilování zad. Ale znáte to – nic není ideální. Nevýhod má mrtvý tah hned několik, …

Cvičení »

[15 Aug 2012 | No Comment | ]

Při kvalitním cvičení by mělo docházet k posilování všech svalů, ať už najednou, nebo v různé dny při takzvaných splitech. Nesmí se zapomínat na žádnou skupinu svalů, abychom si nevytvořili nehezkou nesouměrnou postavu, nebo nezpůsobili zdravotní potíže (přetěžování svalů a kloubů,…). Jenže některé partie si zaslouží větší důraz – stehna, záda, nebo hrudník patří mezi velké svaly, které ovlivňují vzhled i funkčnost těla nejvíce. Právě cvičení na záda se budeme věnovat v tomto článku.
Zpevnění zad
Pokud nehledáte vyloženě kulturistické cviky, můžete vyzkoušet posilování zad na gymnastickém míči. Posílením svalů v okolí …

Cviky »

[15 Aug 2012 | No Comment | ]

Posilování našich těl je v naší době velmi důležité – většina lidí má sedavé zaměstnání, při kterém tělo trpí a chřadne. Posilovací cviky přitom mohou mít mnoho podob – nemusejí se provádět v posilovně, nemusejí nás stát žádné peníze. Na druhou stranu je dobrá fyzická kondice a zdravé tělo k nezaplacení.
Posilovací cviky na nohy
Nohy jsou základ. Nejvíce jim prospěje, když se půjdete párkrát týdně lehce proběhnout (to je ostatně dobré pro celé tělo). Pokud jde o čistě posilovací cviky, nic nezkazíte starým známými dřepy. Jako vylepšení bychom doporučili dřepy na …