Home » Archive

štítky: správné posilování

Posilování »

[15 Aug 2012 | No Comment | ]

Ačkoliv se objevují stále nové a nové metody posilování, tak už asi navždy zůstane posilování s činkami tím dominantním, tedy alespoň pro získávání objemu svalů. Ale posilování s činkami je vhodné i pro dosažení jiných cílů – zpevnění těla, zvýšení kondice a dokonce i spalování tuků. Jen je potřeba vědět, jak jednotlivých cílů dosáhnout.
Objemový trénink
Pravdou je, že činky nejčastěji do rukou berou muži, kteří chtějí posílit své tělo – ať už kvůli síle samotné, nebo kvůli svalnatému vzhledu, který větší část ženské populace považuje za přitažlivý. Prostě postava s (rozumně velkými) vyrýsovanými …

Posilování »

[15 Aug 2012 | No Comment | ]

Jak důležité je posilování zad v rámci tréninku v posilovně? Je zcela klíčové, i když většina svalovců spíše ukáže velký biceps. Bez silných zad bude ale tělo trpět. Pokud byste při tréninku záda opomíjeli, můžete se dočkat toho, že celková síla vašeho těla neporoste tak, jak byste si přáli. Nehledě na to, že nejúčinnější cvik na posilování zad je také jedním z nejlepších cviků na zesílení celého těla. Mluvíme samozřejmě o legendárním mrtvém tahu.
Mrtvý tah
Zdaleka nejlepší cvik na posilování zad. Ale znáte to – nic není ideální. Nevýhod má mrtvý tah hned několik, …